Радио Милева

Рада Манојловиќ не се разделуваше од својата колешка, а потоа го прекинаа дружењето поради овој маж

Рада Манојловиќ не се разделуваше од својата колешка, а потоа го прекинаа дружењето поради овој маж
фото: соња спасиќ

Рада Манојловиќ имаше пријателка во „Ѕвездите на Гранд“ односно најмногу се дружеше со Силвија Недељковиќ која беше во истата сезона кога и Рада.

Тие две беа единствени девојки кои добија прилика да патуваат на турнеја низ светот. Во текот на повеќемесечната турнеја Рада и Силвија успеа да се зближат и да бидат неразделни.

фото: дамир дервишагиќ

„Многу се зближивме и можам да ви кажам дека не ја гледам како конкуренција, нема љубомора, не врзува вистинско пријателство“ изјави Рада во една прилика.

фото: принтскрин

Силвија пред 10 години одлучи да стави крај на својата кариера, а со тоа и стави крај на дружењето со Рада. Таа заедно со сопругот се пресели во Азербејџан. Тие престанаа да се слушат и тука беше крај на едно естрадно пријателство.

Останати вести од Радио Милева