Радио Милева
свадба без сватови

Рада Манојловиќ ја шокираше јавноста: Се омажи, ама не за своето долгогодишно момче! (ФОТО+ВИДЕО)

Рада Манојловиќ ја шокираше јавноста: Се омажи, ама не за своето долгогодишно момче! (ФОТО+ВИДЕО)

Пејачката на Радмила, Рада Манојловиќ, долги години е во среќна врска со колегата Харис Берковиќ, а она што новинарите, семејството и пријателите често ја прашуваат е кога ќе се мажи?

Затоа и сите беа шокирани кога пејачката објави дека се мажи на 6 септември, но не и за своето долгогодишно момче!

„Конечно, ги имам сите одговори за тоа кој е зетот и кога е свадбата? Ќе биде на 6 септември. Само што ќе има свадба без младенци“ – рече Рада пред камерите на шоуто „Ексклузивно“.


Имено, станува збор за новата дуетска песна на Рада со нејзиниот колега Емир Ѓуловиќ, наречена „Свадба“, чие видео ќе биде објавена за неколку дена. Патем, пејачката ја ангажираше и нејзината сестра Марија, која неодамна станастилист, за потребите на ова видео.

„Таа многу ми помага сите овие години и јас ја зедов  од таа причина. Мој ред е да го ставам семејството на некои позиции“. Нејзината сестра исто така пее одлично, како и нејзиниот брат Ненад, но сестра и сепак повеќе претпочита да биде зад камерата, вели Рада, која е позната по тоа што насекаде доцни, па така задоцнила и на снимањето на спотот во кој изгледа како вистинска секси невеста.

А како што вели, задоцнила и на својот последен роденден, па веројатно ќе доцни и на сопствената венчавка и свадба… онаа вистинската!