Радио Милева

Пукна тиквата: Наместо свадба, позната пејачка ја раскина десетгодишната врска со „опасното момче“

Пукна тиквата: Наместо свадба, позната пејачка ја раскина десетгодишната врска со „опасното момче“
фото: дамри дервишагиќ

По 10 години врска, Марина Вишковиќ ја раскина врската со Марко Вуковиќ кој на јавноста е познат како „опасно момче“.

Српскиот портал курир.рс пишува дека Марина и Марко ја раскинале врската.

Марина ретко зборуваше за својот партнер, а во една прилика истакна дека Цеца е задолжена за нивното запознавање.

Многумина очекуваа дека Марина наскоро ќе заплива во брачните води, но сепак дошло до крај на нивната врска, пишуваат српските медиуми.

фото: Принтскрин/инстаграм

 

Пред неколку месеци Марина истакна дека ја одложувале свадбата бидејќи тоа не им било преоритет.

„Имаме планови, но одложуваме бидејќи не е важно. Не сум тип кој за тоа сонува. Мирко ми вели: „Ајде барем забава да направиме“.Ако се познаваме тоа ќе биде луда забава“ изјави Марина.

фото: Инстаграм

Вишковиќ се уште не сака се огласи за овие пишувања.

 

 

 

Останати вести од Радио Милева