Радио Милева

Пукна тиквата: Катарина Грујиќ раскина со црногорскиот бизнисмен?

Пукна тиквата: Катарина Грујиќ раскина со црногорскиот бизнисмен?

Судејќи по социјалните мрежи, највероватно Катарина Грујиќ раскинала со црногорскиот бизнисмен Коста Обрадовиќ.

Катарина од социјалните мрежи ги избриша сите фотографии со Коста, а потоа и објави неколку статуси кои можеби ја опишуваат нејзината емотивна состојба.

„Секогаш чекорам со насмевка на лице. Понекогаш мала, понекогаш голема. Понекогаш лажна, одлгумена. Понекогаш со насмевка низ солзи…Често искрена. Но, без оглед на животната ситуација, каква и да е, насмевката е тука. Не дозволувам другите да се смеат на мојот пораз, нека ги загрижи насмевката на моето лице, напиша Катарина.

Она што додатно покажува дека раскинале е тоа што, Катарина замина на одмор пред излегување на нејзиниот прв албум. Таа се одмара во Солун, од каде што секојдневно ги известува фановите за нејзините активности.

Со оглед на тоа што има изјавено дека после љубовните раскинувања сака сама да се одмори, највероватно и сама заминала да се релаксира.

Коста поради љувота кон пејачката се пресели во српската престолнина, а Каќа неколку пати има изјавено дека го пронашала човекот на својот живот.

Дали Каќа е „сингл“ или пак се само шпекулации ќе покаже времето.

фото: принскрин/инстаграм