Радио Милева

„Пукна тиквата и баш е болно“: Славната пејачка по една година брак го остави сопругот и тоа поради девојка!

„Пукна тиквата и баш е болно“: Славната пејачка по една година брак го остави сопругот и тоа поради девојка!
фото:принтксрин

После многу проблеми и секојдневни кавги, нивната љубов им заврши.

Имено, Мајли Сајрус го остави сопругот Лијам Хемсворт по една година брак, и тоа поради девојка.

Нејзината нова девојка е Кејтлин Картер и двете страсно се бакнуваа во Италија, каде моментално се на одмор, пренесуваат странските медиуми, откако Мајли го „закопа“ бракот.

Двојката се венча минатиот декември, а Мајли за магазинот „Ел“ кажа дека нивниот брак збунувачки за околината.

“Сè уште ме привлекуваат жени. Јас сум сè уште геј. Само што се омажив со Лиам”, рече тогаш Мајли.

„Мислам дека е многу збунувачко за луѓето тоаш што стапив во брак со маж. Но, мојот однос е уникатен. Тоа е сложено и модерно, за многумина е ново, не мислам дека живееме во свет каде што луѓето би го разбрале тоа“, рече таа.

По овие искази, луѓето покажуваат прст кон неа и велат дека таа го посрамоти нејзиниот сè уште законски сопруг.

Извор близок до двојката неодамна зборуваше за евентуален распад, како што вели, на Лиам се повеќе му пречат прашањата од семејството за „валканиот веш“ на пејачката за нивниот брак.

Останати вести од Радио Милева