Радио Милева

Првпат ја покажа во јавност: Вака изгледа родената сестра на Сузана Манчиќ

Првпат ја покажа во јавност: Вака изгледа родената сестра на Сузана Манчиќ
фото: инстаграм

Сите ја знаете водителката Сузана Манчиќ која со години работи на ТВ екраните, но ретко кој знае дека и таа има сестра која исто така е русокоса.

Водителката неодамна уживаше со својата сестра, а на социјалните мрежи  се пофали како ги поминуваат топлите денови.

„Сестра“, напиша Манчиќ во описот на фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial) on

Сузана речиси никогаш не ја покажува  својата сестра, а многумина забележаа дека тие премногу си личат.

Останати вести од Радио Милева