Радио Милева

Прво дете во шестата деценија: Славниот режисер и 20 години помладата пејачка чекаат бебе (фото)

Прво дете во шестата деценија: Славниот режисер и 20 години помладата пејачка чекаат бебе (фото)
фото:инстаграм

Еден од најпознатите светски режисери, Квентин Тарантино, објави дека го очекува своето прво дете со сопругата, израелската пејачка и модел Даниел Пик.

Добрата вест дојде девет месеци откако парот се венчаше. Веста ја потврди портпаролката на Тарантино, без да открива детали.

фото:Инстаграм

Тоа ќе биде прво дете на Тарантино (56) и Пик (35).

фото:инсатграм

Двојката се запознала уште во 2009 година, а тие се венчаа минатиот ноември, откако заврши снимањето на последниот филм на Тарантино „Беше еднаш во Холивуд“.

Останати вести од Радио Милева