Радио Милева
Ја возбудуваат помлади

Првин беше со момчето на Дара Бубамара, а сега водителката на „Задруга“ повторно „улови“ помлад и покажа како славеа за Денот на вљубените (фото)

Првин беше со момчето на Дара Бубамара, а сега водителката на „Задруга“ повторно „улови“ помлад и покажа како славеа за Денот на вљубените (фото)
фото:душица јаковљевиќ/инстаграм

Водителката Душица Јаковљевиќ е повторно  заљубена веќе некое време, па во јануари ја заскокотка љубопитноста на многумина со слика на маж, на кој тогаш не му го покажа лицето, додека минатата недела спомена колку е среќна што го нашла идеалниот.

Душица сега ја покажа првата фотографија со новиот партнер на која ги гледаме како наздравуваат за Денот на вљубените, а како што покажаа на „Папарацо лов“, тој е доста помлад од неа.

– „Човек може да гледа добро само со срцето“,- напиша таа во описот на фотографијата.

– Мислам дека принцовите навистина се појавуваат. Јас порано барав, сакаш нешто да се случи, сакаш да имаш рамо кога ќе се вратиш дома, кога ќе се изгаснат светлата, некој со кој ќе молчи или ќе гледа филм со … Но, не можете да го побарате тоа, тоа едноставно се случува кога барем се надеваш. Прашав една жена: „Кога ќе ми се случи тоа, да го пронајдам вистинскиот маж?“ Таа одговори: „Кога ќе станеш вистинска жена!” И во тој момент кога повторно се за заљубив во себе, се појави принц. Треба да работите напорно на човек кој е подготвен да работи напорно на вас. Јас сум многу за вљубена. Конечно најдов некој што не сака да биде јавна личност, ниту момчето на Душица Јаковљевиќ – рече минатиот викенд во „Магазин ин“.

Очигледно Душица ја возбудуваа помлади, бидејќи и претходно беше истиот случај кога беше заедно со 24 годишното момче на Дара Бубамара.

Останати вести од Радио Милева