Радио Милева

Прво појавување на кралицата Елизабета во јавност по заминувањето на Меган Марк и Хари

Прво појавување на кралицата Елизабета во јавност по заминувањето на Меган Марк и Хари
фото: профимедиа

Кралицата Елизабета првпат се појави во јавност по одлуката на Меган Маркл и принцот Хари да се повлечат од кралските должности.

Кралицата која 68 години е на престол ја посети Кралската воздухопловна база во источна Англија.

Ова беше прво јавно појавување на 93 годишната кралица откако нејзиниот внук принцот Хари и Меган Маркл донесоа одлука да се повлечат од кралското семејство и поголемиот дел од времето да го поминуваат во Канада.

фото: Принтскрин/твитер

Кралицата Елизабета ја поддржа одлуката на Меган Маркл и Хари да не ја носат титулата и да бидат финасиски независни.

Од нејзиното последно појавување, кралицата Елизабета го обнови својот однос со синот Ендру.

За време на посетата на Кралската воздухопловна база кралицата беше облечена во праска боја, а се смешкала додека се ракувала со персоналот

Останати вести од Радио Милева