Радио Милева

Први фотографии од крштевката на синот на Гога Секулиќ (фото)

Први фотографии од крштевката на синот на Гога Секулиќ (фото)
фото: Инстаграм

Популарната пејачка Гога Секулиќ го крсти својот син Василиј Андреја во манастирот СВ „Василиј Острошки“  во Црна Гора.

На церемонијата присуствувале само Гога, нејзиниот син и сопругот.

„Манастирот Острог за мене е свето место каде што се молев за здравје и го проноаѓав мирот. Поради таа причина, Урош и јас го одбравме ова место и на 27 мај го крстивме нашиот син. Сине, цел живот нека те чува светецот Василиј. Да ни бидеш жив и здрав“ напиша Гога на Инстаграм.

фото: Пинк.рс/принтскрин

Инаку, по повод крштевката Гога ќе направи и забава во еден белградски ресторан.

фото: принтскрин/пинк.рс

За потсетување, Секулиќ се породи на 11 декември претходната година.

Останати вести од Радио Милева