Радио Милева

Први фотографии од крштевката на синот на Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ (фото)

Први фотографии од крштевката на синот на Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ (фото)
фото: зорана јевтиќ

Пејачот Дарко Лазиќ денес (24.06.2020) има убав повод за славење.

Имено, денес е крштевката на неговиот син Алексеј кој го доби со Марина Гагиќ.

Дарко заедно со семејството, Марина, синот и кумовите се појави пред црквата „Свети Петка“ на Калемегдан.

фото: горан тодоровиќ/ало.рс

Марина за оваа прилика одбра бела комбинација, а Лазиќ се појави во фармерки, сина кошула и сако.

Поради повредата со ногата, пејачот имал привилегија да влезе со автомобилот до влезот на црквата.

фото: зорана јевтиќ

фото: ало.рс

фото: ало.рс

фото: зорана јевтиќ

 

Потсетуваме, Дарко и Марина требаше оваа година да прават свадба,но ја одложија поради короната.

Останати вести од Радио Милева