Радио Милева
Убава на мама

Првата сопруга на Кнез е мајка на Ксенија од „Хурикејн“, а велат дека пејачката ја наследила убавината од неа (фото)

Првата сопруга на Кнез е мајка на Ксенија од „Хурикејн“, а велат дека пејачката ја наследила убавината од неа (фото)
фото:ртс/принтскрин

Пејачот Ненад Кнежевиќ Кнез (53) има две ќерки, а една од нив е Ксенија Кнежевиќ, член на групата „Хурикејн“, која привлекува големо внимание со својот талент, кој очигледно го наследи од нејзиниот татко, но и со привлечениот изглед.

Кнез се разведе од поранешната сопруга Нина во 2013 година, со која доби наследничка. Како што велат многумина, Ксенија многу личи на Нина.

фото:јутјуб/принтскрин

Иако својот талент за музика го наследила од нејзиниот татко, се чини дека убавината ја наследила од нејзината мајка, за што сведочат и фотографиите на Нина што ги објавува на социјалните мрежи.

фото:фејсбук

Пејачот еднаш рече дека разводот е резултат на долгогодишно несогласување.

фото:фејсбук

– Сакам однапред да спречам какви било шпекулации и произволно толкување. Исто така, со жалење морам да кажам дека разводот е резултат на долгогодишно несогласување, како и нешто што можам симболично да го преточам во фраза – двајцата почнавме да размислуваме за истите работи непоправливо поинаку, односно за различноста на нашите концепти за понатамошниот, идниот заеднички живот и променетиот систем на вредности стана кочница и нарушувачки фактор во денешниот живот – еднаш рече Кнез на тема развод за „Стори“.

Останати вести од Радио Милева