Радио Милева
Прва брачна драма

Првата брачна ноќ на пејачот е хит: „Почнавме да се соблекуваме, некој заѕвони, па…“

Првата брачна ноќ на пејачот е хит: „Почнавме да се соблекуваме, некој заѕвони, па…“
фото:мондо/стефан стојановиќ

Пејачот Стеван Анѓелковиќ се ожени со Наташа по единаесет години врска, меѓутоа, тој сега откри дека не секогаш сочувствувале едни со други, но и дека првата брачна ноќ не поминала според планот.

“Пеев во еден клуб кога ја видов. Сепак, таа тотално не ми се допаѓаше. Не сакав да имам ништо со неа. Таа беше доминантна, се преправаше дека е важна, а всушност сè беше одбрамбен механизам, штит. Таа ме праша да и пеам песна, реков дека не ја знам. Толку многу ме нервираше “, се присетува пејачот.

Таа му испратила белешка од пријател со порака, а тој се согласил да оди на кафе со неа само од учтивост. Сепак, по краток разговор, тој се вљубил во сегашната сопруга.

фото:инстаграм/стефан анѓелковиќ

“Навистина е неверојатно. Нејзиниот став, нејзиното држење, начинот на кој зборува, ми се допаѓаше сè. Тогаш само ги видов нејзините очи, усни, коса, сè. Од друга страна, таа беше заљубена во мене се додека не ме запозна. Кога го виде тоа во живо, беше разочарана, дури и не сакаше како се облекувам. Но, подоцна сè работеше “, рече тој во емисијата” Од А до Да “.
Како што открил, најубаво му било кога ја видел Наташа во венчаница, бидејќи изгледала „како божица“. Сепак, првата брачна ноќ не помина како што замислуваа.

“Почнав да и го соблечам фустанот, сакавме да ја имаме првата брачна ноќ, но потоа нејзините роднини не повикаа на домофон во 5 часот наутро, бидејќи не можеа да најдат сместување. Таа излезе да им помогне, заспав за тоа време. Кога се врати, не можеше да ме разбуди и заедно со соседот мораше да ја скрши вратата за да влезе во станот. Вистинско лудило “, рече Стеван.

Како што е познато, кум на венчавката беше неговата најдобра пријателка и колешка Милица Тодоровиќ.

Останати вести од Радио Милева