Радио Милева

Прва фотогорафија од Пријовиќ по породувањето: Пејачката заедно со сопругот и синот ја напушти болницата

Прва фотогорафија од Пријовиќ по породувањето: Пејачката заедно со сопругот и синот ја напушти болницата
фото: принтскрин/инстаграм/александраживојиновиќ

Пејачката Александра Пријовиќ и посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ пред некој ден станаа родители на нивното прво дете, синот Александар.

Пејачката се породила со царски рез во една приватна клиника во Белград.

фото: Немања Николиќ

Вачера Пријовиќ замина од болницата зедно со синот. Пејачката бргу влегла во автомобилот, додека Филип и Боба помогнале околу работите кои треба да се пренесат во автомобилот.

Пејачката ја пречекале сопругот Филип и свекорот Боба.

Парот заедно со новиот член заминале во куќата која Филип и Александар ја купија на кредит пред некое време.

фото: Принтскрин/светрс

Останати вести од Радио Милева