Радио Милева

Прва должност по породилното: Меган Маркл ја претстави својата колекција на облека

Прва должност по породилното: Меган Маркл ја претстави својата колекција на облека
фото: Профимедиа

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл официјално се врати на своите кралски обврски.

Повод за нејзиното прво официјлно појавување по породилното отсуство беше претставување на нејзината модна креација „Smart Set“ која сама ја креираше во организација со „Smart Works“.

Војвотката од Сасекс осум месеци работела на хуманитарната колекција на облека за жени кои се враќаат на работа или бараат нова работа по породувањето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Колекцијата содржи пет модели на облека со различни бои, а се наменети за жени со ниски финасиски примања. Целиот приход од облеката ќе оди во хуманитарни цели.

Меган се појави во одлична официјална комбинација односно во црни панталони и бела кошула.

фото: Профимедиа

Останати вести од Радио Милева