Радио Милева

Прв настап по смртта на нејзината мајка: Јелена Карлеуша се враќа на музичката сцена

Прв настап по смртта на нејзината мајка: Јелена Карлеуша се враќа на музичката сцена
фото: принтскрин/инстаграм

Мајката на Јелена Карлеуша, Дивна Карлеуша почина на 3 март, а по нејзината смрт пејачката се повлече од музичкта сцена.

Имено, Карлеуша тешко ја поднесува загубата на Дивна, па и некое време не беше дел од „Ѕвездите на Гранд“ каде што е дел од жирито.

Карлеуша полека се враќа на секојдневните активности и се враќа на музичката сцена.

Имено, пејачка вечерва (27.04) ќе настапи во Салцбург , а радосните вести ги сподели на социјалните мрежи.

фото: принтскрин/инстаграм

Ова е прв настап на пејачката по смртта на нејзината мајка.

За потсетување, Дивна и Јелена беа премногу вразани, а мајка и беше најголема поддршка во музичката кариера.

Останати вести од Радио Милева