Радио Милева

Протекоа детали од венчавката на Рафаел Надал: Фотографиите од младите го воодушевија светот (фото)

Протекоа детали од венчавката на Рафаел Надал: Фотографиите од младите го воодушевија светот (фото)
фото:рафаел надал/инстаграм

Рафаел Надал и Марија Франциска Перељко ја крунисаа 14 годишната врска со брак, а за венчавката не престанува да се зборува.

Церемонија и свадбената веселба се одржаа на Мајорка во замок од 17-ти век, кој се смета за најскапата приватна сопственост во Европа.

Целото случување беше затворено за јавност, па гостите можеа да влезат на имотот само без мобилни телефони.

фото:инстаграм/роса карла

Меѓу гостите беа поранешниот крал на Шпанија Хуан карлос и неговата сопруга Софија, а од светот на тенисот: Фелисијано Лопез, Марк Лопез, Хауме Мунар, Давид Ферер, Алберт Коста, Карлос Моја и други.

Двојката нема да оди на свадбено патување, бидејќи Рафа планира да игра на Мастерс во Парис, но тие практично веќе тоа го направија, бидејќи неодамна беа на Бахамите.

фото:инстаграм/роса карла

Сепак, колку и да се трудеа да ги сокријат деталите, фотографии од нив се појавија во јавност.

Останати вести од Радио Милева