Радио Милева

Протекоа детали од плановите за свадбата на водителката на „Пинк“: Еве која песна сака да и ја пеат

Протекоа детали од плановите за свадбата на водителката на „Пинк“: Еве која песна сака да и ја пеат
Foto: E-stock/Miloš Rafailović

Водителката Деа Ѓурѓевиќ успешно оздравува по тешката сообраќајна несреќа во која автобус и ја откина раката.

Нејзините колеги и пријатели веднаш и дадоа поддршка.

Пејачката Мина Костиќ беше гостинка во „Утринска емисија“ каде зборуваше за своите планови и во таа прилика не ја спомна и Деа.

Таа истакна дека едвај чека да оздрави Деа за да и пее на свадба, а истакна која и била нејзина омилена песна.

„Сакам да ја искористам приликата и да ја поздравам нашата драга Деа. Многу се потресов кога видов што и се случи. Драго ми е што се е во ред. Многу ја поздравувам. И ветив дека ќе и пеам на свадба и посакувам многу многу здравје, тоа е најважно. Се грижеше за себе, едвај чекам да и пеам на свадба. Нејзина омилена песна е „Старији човек“ изјави Мина.

За потсетување, докторите успеаа да и ја спасат раката на водителката, а како пренесуваат медиумите следува уште една операција.

Останати вести од Радио Милева