Радио Милева

Протече видео од Тамара Тодевска пред 28 години – еве како тогаш изгледала пејачката (видео)

Протече видео од Тамара Тодевска пред 28 години – еве како тогаш изгледала пејачката (видео)

Пејачката Тамара Тодевска уште од мали нозе покажала талент и љубов кон музика.

Таа неодамна ја издаде песната „Довидување таго“ која имаше одличен „фидбек“ кај нејзините фанови. А деновиве ја објави и новата песна „Љубов“.

Нејзината „Љубов“ е музиката, пеењето, публиката. Уште како дете Тодевска е научена на камерите и знае добро да соработува со нив.

Имено, на својот „Фесјбук“, Тамара објави видео на кое ја пее песната „Љубов“ заедно со Марјана и Росана. Песната е снимена веднаш по распаѓањето на Југославија и зборува за случувањата откако се распаднала оваа федерација.

Овој видео запис е стар 28 години, еве како тогаш изгледала пејачката.