Радио Милева
млади години

Протече никогаш видена фотографија од Лепа Брена: Вака изгледаше како тинејџерка (фото)

Протече никогаш видена фотографија од Лепа Брена: Вака изгледаше како тинејџерка (фото)
фото: Инстаграм/лепа брена

Најголемата балканска ѕвезда Лепа Брена за време на својата долгодишна кариера правеше разни трансформации и промени на изгледот, експериментираше,правеше шоуа.

Пејачката важи за многу убава жена која со години се негува за да ја задржи својата линија, а често добива комплименти за својот изглед.

Од почетокот на нејзината кариера, Брена е под будното око на јавноста, па на социјалните мрежи и во медиумите може да се најдат фотографии од нејзините почетоци до денес.

И покрај годините, фолк ѕвездата изгледа многу згодно, па на нејзиниот изглед може да и позавидат многу девојки.

фото: Инстаграм/лепа брена

Меѓутоа, сепак на социјалните мрежи се појави невидена фотографија од Лепа Брена во време на нејзините тинејџерски денови.

Еве како изгледаше Брена пред неколку децении.

 

Останати вести од Радио Милева