Радио Милева

Протече фотографија од венчавка: Емина Јаховиќ и турскиот милионер се најдоа пред матичар (фото)

Протече фотографија од венчавка: Емина Јаховиќ и турскиот милионер се најдоа пред матичар (фото)
фото: Принтскрин/ексклузивно/курир.рс

Пејачката Емина Јаховиќ откако се разведе од нејзиниот сопруг Мустафа Сандал заплива во нова љубовна врска односно со турскиот милионер Садетин Саран.

Иако во медиумите често се шпекулираше дека раскинале, па дека се заедно, парот не обрнуваше многу внимание на написите.

Овојпат, Емина и нејзиниот партнер се најдоа пред матичар, а тоа изненади многумина.

фото: принтскрин/ексклузивно

Иако некои можеби помислија дека станува збор за нивната свадба, сепак не е така.

Тие беа кумови на еден пар од Турција, а биле расположени и насмеани. Во еден момент имало и огномет од кој пејачката се уплашила.

Дали Емина и Садетин можеби наскоро ќе се одлучат да запливаат во брачните води и тие да стават потпис, останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева