Радио Милева

Прослава во домот на Светле и Мики Црнокрак: Maлата Нина порасна во прекрасна принцеза

Прослава во домот на Светле и Мики Црнокрак: Maлата Нина порасна во прекрасна принцеза
фото: Мики/црнокрак/инстаграм

Познатата македонска модна двојка и сопственици на модното студио „Црнокрак“, Светлана и Мики Црнокрак деновиве има повод за семејно радување кој го прославија во кругот на семејството.

Имено, Светле и Мики Црнокрак го прославија 9иот роденден на нивната помала ќерка Нина која во принцеза.

Токму, поради тој повод, се огласи Мики на својот Инстаграм каде што сподели неколку фотографии со семејството,  а малата Нина имаше и шминка на себе, па изгледа прекрасно и вистинска убавица.

фото: Мики/црнокрак/инстаграм

„Среќен 9ти роденден на нашата принцеза Нина“, напиша Мики во описот на објавата на која позира заедно со сопругата и ќерките.

фото: Принтскрин/инстаграм/микицрнокрак

Девет годишната Нина доби и роденденска торта – фламиго, а нема сомнеж дека мама и тато се среќни и горди на своите наследнички.

фото: Принтскрин/инстаграм/микицрнокрак

Под објавата се нижеа бројни коментари со честитки, а меѓу нив и оние на македонската мисица Кристина Димтриевска која напиша – Среќен, како и на Снеже Велков која им поласка – Ај колку сте најубави!Да сте живи и здрави и секогаш вака”.

Среќен роденден!

Останати вести од Радио Милева