Радио Милева
Потпорасна синчето

Прослава во домот на Јоце Панов: Пејачот и сопругата гордо се пофалија за големата радост (фото)

Прослава во домот на Јоце Панов: Пејачот и сопругата гордо се пофалија за големата радост (фото)
фото:јоце панов/инстаграм/принтскрин

Поп пејачот Јоце Панов и неговата сопруга Марина, вчера, 2-ри декември имаа голема причина за интимна прослава и радост во нивниот дом- роденденот на нивното синче.

Наследникот на Јоце и Марина, слаткиот Лука потпорасна и наполни една годинка.

фото:јоце панов/фејсбук

Првите родендени на децата се секогаш најпомпезни, но поради мерките за заштита од коронавирусот, родителите на Лука го обележаа денот само со најблиските во својот дом.

фото:јоце панов/фејсбук

Балони и торта беа неизбежни и секако прегратките и бакнежите за малечкиот.

фото:јоце панов/фејсбук

Инаку, Јоце и Марина се венчаа во 2018 година по 10 годишна љубовна врска, а потоа на свет дојде и плодот на нивната љубов.

Среќен роденден!

Останати вести од Радио Милева