Радио Милева
„рекет“ добива скандалозни размери

Пронајдени шокантни пораки, експлицитни фотографии и два видеоклипа во мобилниот на Боки 13: Водителот во врска со познат политичар? (ФОТО)

Пронајдени шокантни пораки, експлицитни фотографии и два видеоклипа во мобилниот на Боки 13: Водителот во врска со познат политичар? (ФОТО)

Во телефонот на уапсениот македонски водител и поранешна ријалити ѕвезда на Боки 13, полицијата пронашла шокантна кореспонденција со познат српски политичар – објавија српските медиуми  Курир и Телеграф.


Пронајдени се дури и експлицитни фотографии од нивната интимна средба, а тие сега се во сопственост на истражните тела и органи во Скопје, кои утврдуваат дали врската меѓу нашиот водител и српскиот политичар имаат врска со аферата „Рекет“ која со денови ја тресе Македонија.

„Полициските инспектори кои го уапсија Боки 13 и му го заплениле неговиот мобилен телефон, буквално биле шокирани кога виделе што има во него. Меѓу другото, пронајдени се голем број на пораки што водителот ги разменувал со познат политичар од Белград, како и неколку фотографии и две видеа“ – открива соговорник од Скопје, вклучен во истрагата.
Според изворот, некои од пораките што ги размениле Боки 13 и политичарот датираат од деновите непосредно пред неговото апсење.

„Во една од овие пораки, Боки 13 најавува дека ќе дојде во Србија што е можно поскоро и дека едвај чека да се видат, а политичарот одговара дека едвај чека да се сретнат што е можно побргу“ – вели соговорник на српски Телеграф.
Станува збор за српски политичар, кој често патува и објавува фотографии од различни дестинации, а пред неколку месеци објави фотографија и од Скопје на социјалните мрежи.