Радио Милева
продолжи да се „топи“...

Продолжува да слабее: Дарко Лазиќ со новите фотографии ги загрижи фановите – „Ќе стане анорексичен“

Продолжува да слабее: Дарко Лазиќ со новите фотографии ги загрижи фановите – „Ќе стане анорексичен“
фото: Принтскрин/пинктв

Дарко Лазиќ продолжува со губењето на килограми, а со секои нови фотографии изгледа послабо.

Како што истакна тој неодамна, успеал да ослабе 60 килограми, но како што потенцираше не застанува тука продолжува со губењето на вишокот на килограми.

Меѓутоа, неговите фанови се загрижини за неговите последни фотографии на кои изгледа доста осалбено дури изгледа како друг човек.

фото: принтскрин/инстаграм

„Овој човек ќе стане анорексичен бидејќи само јаде супи“, „Буквално се преполови“, „Не е ист човек“ се само некои од коментарите.

фото: принтскрин/инстаграм

Потсетуваме, на почекотот на годината, поради здравствени проблеми и вишокот на килограми, Дарко одлучи да под нож и да го направи операција за смалување на желудникот.  Од тој период, пејачот започна да слабее и својата линија ја доведе до совршенство.

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева