Радио Милева
Голем џентлмен

„Привилегирана сум што ми се случи љубов на овие години“: Пејачката Снежана Ѓуришиќ отворено за врската со гинекологот Вања

„Привилегирана сум што ми се случи љубов на овие години“: Пејачката Снежана Ѓуришиќ отворено за врската со гинекологот Вања
фото:снежана ѓуришиќ/инстаграм

Пејачката Снежана Ѓуришиќ веќе подолго време ужива во емотивна врска со нејзиниот партнер Вања Милошевиќ.

Таа сега откри со што тој ја освоил и како изгледаше неговото додворување.

“Со неговата непосредност, начинот на додворување, кој е крајно џентлменски, машки, пристоен … И со неговиот изглед, потоа и внимание. Тогаш се роди таа љубов и сега веќе нема проблеми. Фала му на Бога што трае”, откри Снежана и додаде:

“Тој не беше ниеден момент нападен, ниту груб , ниту претера во нешто. На тој начин беа и пораките, тоа е безвременско … Мислам дека тоа е најубавата работа, ова не вреди ништо денес, ова модерно додворување”, смета Снежана.

фото:рас србија

Ѓуришиќ не крие колку е среќна што и се случи толку голема љубов во нејзините зрели години.

„Проблемот со младите сега е недостаток на комуникација и затоа имам привилегија што на моја возраст искусив дека некој е толку џентлменски настроен и таа љубов повторно ми се случува, што воопшто не е вообичаена појава“, рече пејачката во емисијата „Магазин Ин “.

Останати вести од Радио Милева