Радио Милева

Пристигнаа честитки од сите страни: Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ имаат голем повод за славење!

Пристигнаа честитки од сите страни: Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ имаат голем повод за славење!

Најпопуларната „Ѕвезда на Гранд“, Александра Пријовиќ во јуни официјално стапи во брак со синот на Слободан Боба Живојиниќ, Филип Живојиновиќ.

За нивната свадба се пишуваше дека е свадба на деценијата, а уште од почетокот на нивната врска младиот пар е актуелен во медиумите.

фото: рас србија

Неодамна познатата пејачка откри дека е бремена, па заедно со Филип ќе се остварат во улога на родители на нивното прво дете.

Меѓутоа, семејството Живојиновиќ денес има уште повод за славење, а тоа е роденденот на Филип.

Александра со емотивина порака на Инстаграм му го честита роденденот на својот сакан, а честитки пристигнаа од сите страни.

„Среќен роденден на мојот најдобар сопруг на светот. Те сакам!, напиша Пријовиќ во описот на фотографијата.