Радио Милева

Пристигна нов член во семејството на Роналдо и Георгина (фото)

Пристигна нов член во семејството на Роналдо и Георгина (фото)

Фудбалерот Кристијано Роналдо и неговата сакана Георгина Родригез вратите од својот дом и срце ги отворија за нов член во семејството.

Имено, како што се пофали Георгина на социјалните мрежи, двојката има нова мачка и тоа не било каква туку најпознатата раса без влакна- сфинкс мачка.

Оваа мачка е една од оние што луѓето или ја сакаат или не, но е многу ценета, а за неа Роналдо издвоил дури 3 илјади евра.

Инаку, Роналдо и Георгина пред неколку месеци го добија првото заедничко дете, а тој има уште три деца од сурогат мајки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Во една изјава кажа дека во своето семејство сака да има седум деца.