Радио Милева

Пристигна на комеморацијата: Први фотографии од Јелена Карлеуша по смртта на нејзината мајка

Пристигна на комеморацијата: Први фотографии од Јелена Карлеуша по смртта на нејзината мајка
ФОТО:ИНСАТГРАМ/ЈЕЛЕНАКАРЛЕУША

Радио водителката и мајката на Јелена Карлеуша почина во недела на 3ти март, а денес во просториите на радио Белград во нејзина чест ќе биде одржена комеморација.

Пејчката за смртта на мајка и, дознала кога се вратила од настап во странство.

Денес, Јелена Карлуша се појави на комеморацијата во радио Белград каде што колегите и пријателите ќе и одадат почит на  починатата Дивна Карлеуша.

фото: Зоран Илиќ

Јелена од куќата на Дедиње влегла во автомобил и се упатила во градот. Неутешната пејачката се обидела да се сокрие од медиумите и новинарите.

Карлеуша беше премногу врзана со нејзината мајка и правеше се за да нејзината мајка оздрави.

Поради смртта на Дивна, Карлеуша ги откажа сите настапи и нема да биде дел од „Ѕвездите на Гранд“.

Останати вести од Радио Милева