Радио Милева

Пристигна честитка и од свекрвата: Aлександра Пријовиќ денес слави роденден, а еве што и порача Лепа Брена

Пристигна честитка и од свекрвата: Aлександра Пријовиќ денес слави роденден, а еве што и порача Лепа Брена
фото: дејан бриза

На адреса кај младата пејачка Александра Пријовиќ денес пристигнуваат бројни честитки по повод нејзиниот роденден.

Семејството, пријателите, колеги, фановите, следбениците упатуваат пораки со убави желби.

Меѓу оние кои го честиташе роденденот на Пријовиќ беше и нејзината „свекрва“ односно Лепа Брена.

„Среќен роденден, секогаш те прати љубов, храброст и поддршка“ напиша Брена покрај заедничката фотографија.

 

View this post on Instagram

 

Sretan rodjendan💝💋🎈💕da te uvek prate ljubav,hrabrost i podrska😍

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on


Иако во медиумите често се пишува дека Брена и Александра имаат лош однос, тие ги демантираа овие тврдења.

Инаку, Пријовиќ наполни  25 години.

Останати вести од Радио Милева