Радио Милева
Неверојатно!

Природата не е иста за сите: Славната манекенка се породи пред еден месец, а сега изгледа како тоа воопшто да не се случило (фото)

Природата не е иста за сите: Славната манекенка се породи пред еден месец, а сега изгледа како тоа воопшто да не се случило (фото)
фото:џиџи хадид/инстаграм/принтскрин

Постпартум периодот е доста техок за повеќето жени, а враќањето на линијата по породувањето е макотрпен процес кој бара посветеност. Но природата за сите не е иста.

Манекенката Џиџи Хадид на својот Инстаграм профил ја покажа својата фигура на само еден месец откако го роди првото дете.

Таа направи селфи пред огледалото и одлучи да го сподели со своите 60 милиони следбеници.
Со објавата всушност сакала да ги поттикне следбениците да излезат на претседателските избори и да го дадат својот глас, но постигна друг ефект.

„Дури и после бременоста сè уште си слаба и прекрасна“, „Презгодна си“, „Вистинска убавица“, „Неверојатно. Ова е твоето тело после породувањето?“, биле само дел од комплиментите кои ги добила Џиџи.

 

View this post on Instagram

 

Our girl joined us earth-side this weekend and she’s already changed our world. So in love🥺💕

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Инаку, една од најубавите жени на светот и пејачот Зејн Малик кон крајот на септември добија девојче.

Останати вести од Радио Милева