Радио Милева
Денес има успешен брак и три деца

Принцот Чарлс пред Дијана и Камила бил во врска со своја далечна роднина, а монархијата сметала дека е совршена да му биде жена (фото)

Принцот Чарлс пред Дијана и Камила бил во врска со своја далечна роднина, а монархијата сметала дека е совршена да му биде жена (фото)
фото:профимедиа

Една интересна работа во врска со емотивниот живот на престолонаследникот останува добро скриена со години – Чарлс веќе понудил брак пред да започне да и се додворува на Дијана Спенсер и беше одбиен!

Станува збор за околу девет години помладата Аманда Кнехбул, која дури беше и негова далечна братучетка, а монархијата ја сметаше за совршена кандидатка за брак. Но, Аманда не беше заинтересирана за овој брак.

Оваа приказна за љубовниот пад на принцот Чарлс беше објавена во документарниот филм „Кралската куќа на Виндзор“ на Канал 4. Во документарниот филм се вели и дека дедото на Аманда, лорд Монтбаттен, инаку прадедо на Чарлс, исто така инсистирал на оваа врска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 👑 (@royalsaddicted)

„Маунтбатен тајно работи со години за да ја направи Аманда идна кралица“, објасни нараторот на документарниот филм.

Синот на кралицата Елизабета Втора ја запроси својата далечна братучетка во 1977 година за време на празнично патување на Карибите … Но, иако се чинеше дека нивното заедништво е осудено на пропаст, таа рече НЕ. Имено, информирани извори тврдат дека Аманда и Чарлс биле многу блиски, но нивната врска била слична на онаа на брат и сестра.

Набргу откако пропадна обидот на принцот да влезе во брачните води, тој започна да се додворува на убавата лејди Дајана Спенсер, за која на крајот се омажи во 1981 година.

фото:профимедиа

Во 1987 година, Аманда се омажи за романсиерот Чарлс Винсент Елингворт, со кого има три деца.

Останати вести од Радио Милева