Радио Милева

Принцот Чарлс ги откри потенцијалните имиња за бебето на Меган Маркл и Хари

Принцот Чарлс ги откри потенцијалните имиња за бебето на Меган Маркл и Хари

Принцот Хари и Меган Маркл го очекуваат своето прво дете, а медиумите често пишуваат за популарниот пар.

Многумина ги интеренсира како ќе се вика бебето на Меган и Хари, па принцот Чарлс одлучи да се пошегува.

„Мојот син Хари ми кажа дека на неодамншната турнеја во Австралија добил многу предлози за имиња на бебето“ изјави Чарлс на публиката во Лондон.

„Еве меѓу нас, мислам дека кандидати за името се Кајли и Шејн. Но, дами и ѓоспоѓо, немој да се надевате дека ќе се вика Една или Лез“ вели принцот Чарлс.

Меган и принцот Хари неодамна се вратија од турнејата во Австралија која траеше 16 дена, а веста за приновата ја објавија во октомври.