Радио Милева

Принцезата Шарлот за Божиќ има една желба, но родителите нема да и ја исполнат

Принцезата Шарлот за Божиќ има една желба, но родителите нема да и ја исполнат
фото: Профимедиа

Сите знаеме дека кралското семејство живее според одредени правила кои ги почитува, па затоа малата принцеза Шарлот нема да го добие посакуваниот подарок.

Пристигнуваат празниците, а странските медиуми пишуваат и за тоа како кралското семејство се подготува за ова време од годината.

Имено, актуелна е приказната за подароцитеи и што децата на кралското семејство побарале за Божиќ.

фото: Профимедиа

Се пишува дека принцезата Шарлот побара пони коњче, но нејзините родители нема да и ја исполнат желбата

Прабабата на Шарлот, кралицата Елизабета своето прво пони коњче го добила на 4 години, но не јавала до својата шеста година.

Токму поради нема да  и ја исполни желбата на Шарлот. За разлика од Шарлот, малиот Џорџ побарал пинг понг и ракет, пишуваат бритнаските медиуми.

Останати вести од Радио Милева