Радио Милева
не можеше повеќе да молчи...

Пријовиќ со отворено писмо до јавноста и фотографија од младоста реши да им ја затне устата на злобниците (ФОТО)

Пријовиќ со отворено писмо до јавноста и фотографија од младоста реши да им ја затне устата на злобниците (ФОТО)

Со физичкиот изглед на Александра Пријoвиќ јавноста често се занимаваше. По сите шпекулации таа одлучи да стави карај на сè! Бидејќи често ја напаѓаа дека имала многу естатски операции, пејачката одлучи да им приложи докази на сите сакајќи да ги демантира озборувањата на злобниците.

Имено, таа објави фотографија од неа кога имала само 14 години. На неа се гледа дека од тогаш не се променила премногу, но фотграфијата открива дека на почетокот на својата кариера имала лоша шминка која и правела проблеми во изгледот. Откако прераснала во сериозна пејачка, таа инвестирала во нејзината кариера и изглед.

„Никогаш во мојот живот не се срамев од своето потекло, бидејќи својот пат го градев на чесен начин. Немав  кој да ми плати песна и речиси секој денар што ги заработував  го инвестирани во мојата кариера“ – вели Прија и продолжува..

„Само пред три недели, станав мајка на убаво момче, а вие немавте обзири ни тогаш ни сега, па  ја користите седкоја можност за да ме навредите како во моментов имам вишокот килограми и како ќе се справам со нив по пат на пластична хирургија?! Секоја чест! Не знам како жената треба да изгледа по породувањето? Еве, да ви откријам, имам точно 7 килограми повеќе!

Што се однесува до фотографиите кои ги објавувате (на кои, навистина, не личам на себе си заради некоја лоша шминка и фризура), еве, сега имате една реална кога имав само 14 години“ – напишала Пријовиќ прложувајќи ја сликата од најзините тинејџерски денови на својот Инстаграм профил.

Останати вести од Радио Милева