Радио Милева

Пријовиќ сега живее во брачна идила, но крие дека на 15 години избегала од дома за да се мажи

Пријовиќ сега живее во брачна идила, но крие дека на 15 години избегала од дома за да се мажи

Една од попопуларните српски пејачи од помладата генерација, Александра Пријовиќ, ужива во среќниот брак со Филип Живојиновиќ, а неодамна дознаа дека ќе станат родители.

Новопечената трудница ужива во секој момент од блажената состојба, а сопругот се грижи да не и недостигна ништо, се грижи и ја чува.

Сепак, постојат детали од минатото на Пријовиќ кои најверојатно таа сака да се заборават.

Таа наводно само на 15 години се заљубила во музичарот Момир Јовановиќ за кого сакала да се омажи.

Александра, според наводите на некои извори за магазинот Глоси, дури побегнала од дома за избраникот на своето срце, но мајка и Борка Михајловиќ, па до свадба не дошло.

Потсетуваме, Пријовиќ пред Филип беше во врска со Амар Гиле, како и со Љубомир Перуќиќ.