Радио Милева

Пријовиќ се породи пред 20 дена, а сега ја преплавија емоции и ова не можеше да го сокрие (фото)

Пријовиќ се породи пред 20 дена, а сега ја преплавија емоции и ова не можеше да го сокрие (фото)
фото:Инсатграм/александра живојиновиќ

Пејачката Александра Пријавиќ се  породи  на 6-ти март. Таа и нејзиниот сопруг, Филип Живојновиќ, првпат станаа родители на момче, кое  го именуваа Александар.

Од тој момент, пејачката не се огласи преку социјални мрежи, освен што по породувањето им се заблагодари на сите за честитките. Таа беше видена пред куќата на Младенци, празник кој го славеше во кругот на најблиските, но изгледа дека не може да ја скрие љубовта и емоциите.

Како што е случај  со новопечените родители – и со Александра и со Филип е така, двојката е заљубена од кога било порано, а наследникот е идеален додаток на семејството!

фото:принтскрин/инсатграм

Колку и  се допаѓа нејзиниот сопруг, младата мајка Александра покажа на едноставен начин – по неколку дена тишина на социјалните мрежи,  Прија на Инстаграм ја објави својата заедничка фотографија, ја потпиша и го додаде срцето до неговото име.

Останати вести од Радио Милева