Радио Милева

Пријовиќ открива како ја освоил Филип и каде се случил нивниот прв бакнеж

Пријовиќ открива како ја освоил Филип и каде се случил нивниот прв бакнеж
фото:александра 7ивојиновиќ/инстаграм/принтскрин

Пејачката Александра Живојиновиќ или попозната по моминското презиме Пријовиќ, пред неколку дена ја прослави втората годишнина од бракот со Филип Живојиновиќ.

Сега за српските медиуми открива дека не се сеќава каде се запознала со нејзиниот сегашен сопруг, но многу добро знае што мислела кога за прв пат го бакнала во нејзиниот стан.

„Не се сеќавам каде се запознавме, но знам дека судбината нè врза. Пред да започнеме да се забавуваме, се среќававме на различни места. Се видовме кај Брена и Боба на приватни забави каде што често пеев, иако сето тоа поминуваше, без официјално запознавање “, пејачката изјави за„ Информер “и продолжи:

 

View this post on Instagram

 

~to nije ljubav,to je od ljubavi jače~A&F🍯❤🍀 #aleksandraprijovic #aleksandrazivojinovic #filipzivojinovic

A post shared by Aleksandra Živojinović🎤 (@aleksandraxzivojinovic) on

“Штом го запознав, знаев дека тоа ќе биде љубовта на животот. Нашиот прв бакнеж се случи во мојот стан. Тој веднаш ме освои со неговите манири, начин на размислување и ставови. Дури и тогаш знаев дека ќе се омажам за него и дека тој е вистински “ –открива пејачката.

Останати вести од Радио Милева