Радио Милева

Пријовиќ неодамна стана мајка на синот Александар, а сега проговори и за второ дете

Пријовиќ неодамна стана мајка на синот Александар, а сега проговори и за второ дете
фото: Миомир милиќ/приватна архива

Александра Пријовиќ во март стана мајка на својот син Александар.

Набргу по породувањето, пејачката се врати на своите активности, односно издаде две песни, а веќе и настапува.

Пред камерите на порталот „Блиц“ таа откри дека нејзиниот син е многу мирно бебе, па така да нема проблеми со него.

фото: Принтскрин/блиц

На прашањето дали наскоро планира да има друго дете, Пријовиќ вели:

„Би сакала да почекам две, три години, но секако поради царскиот рез не можем порано, така да сигурно ќе поминат 2, 3 години додека родам второ дете“ вели Александра.

Пријовиќ вели нејзиниот сопруг и е голема поддршка, но дека знаат да се скарат.

фото: принтскрин/блиц

„Секако дека некогаш имаме различни мислења, но ние одлично фунционираме, секогаш наоѓаме заеднички јазик и наоѓаме кое решение е најдобро. Компромис и толераниција се клуч за здрав однос“ вели Александра.

За потсетување, неодамна Александра и Филип беа на првиот заеднички одмор со синот.

Останати вести од Радио Милева