Радио Милева
Сака да биде сама

Пријателите во страв за Тања Савиќ: „Со денови се обидувам да ја добијам, никаде ја нема“

Пријателите во страв за Тања Савиќ: „Со денови се обидувам да ја добијам, никаде ја нема“
фото:тања савиќ/инстаграм принтскрин

Тања Савиќ доживува драма веќе една година, откако нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ ги однесе нивните синови Ѓорѓе и Максим во Австралија во април минатата година, без нејзино знаење.

Неодамна во медиумите се појави веста дека пејачката треба да оди наскоро по нив и дека за неа следат подобри денови, сепак, се чини дека не е така, бидејќи Тања веќе некое време се крие од сите, дури и од нејзините пријатели и колеги, не одговара на телефон со денови.

Иако повремено објавува видео на својот Инстаграм профил, сепак во последните „стори“ покажа како го поминува слободното време во нејзиниот нов дом во Смедерево, каде игра со зајаци во дворот, сепак не сака да разговара со некој некое време, освен со членовите на потесното семејство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private)

Според „Курир Старс“, неколку нејзини колеги со кои била во постојан контакт со денови се обидувале да разговараат со Тања, но таа не одговара на повици и пораки, па затоа се загрижени за неа и се обидуваат да дознаат дали се е во ред и ако можат некако да и помогнат.

– Со денови се обидував да ја добијам поради некаков договор за работа, но ниту таа не ми се јавува, а некои наши пријатели ми рекоа дека состојбата е слична и со нив. И ’пишавме и на социјалните мрежи, но таа само ги гледа пораките, но не одговара на нив. Не знаеме што и е, дали е лута или во што е проблемот. Ние се грижиме за неа – рече еден од колегите на Тања, кој инсистираше на анонимност.

Останати вести од Радио Милева