Радио Милева
Повеќе е новото помалку

Прија тврди дека има корекции на себе во граници на нормала, а еве што се’ промени досега (фото)

Прија тврди дека има корекции на себе во граници на нормала, а еве што се’ промени досега (фото)
фото: јутјуб принтскрин/А мјузик

Александра Пријовиќ никогаш немала проблем да зборува за своите естетски зафати.

Популарната пејачка истакна дека е приврзаник на корекција и разубавување, но само доколку е во границите на нормалното и пристојноста.

Направив некои естетски корекции. Јас сум приврзаник на тоа, но во умерени количини. Направив навистина минимално и го поправив тоа што не ми се допаѓа, чисто за да се чувствувам подобро – рече Пријовиќ во популарната ТВ-емисија и го коментираше затегнувањето на лицето.

– Сè уште не сум размислувал за тоа. Би сакала да издржам што е можно подолго без тоа. Полека, имам само 25 години. Сè уште нема да размислувам за тоа – истакна Пријовиќ.

Да потсетиме, пејачката пред неколку години призна какви интервенции направила врз себе:

– Го сменив тоа што го сакав. Ги сменив градите, повеќе немам желба за тоа. Јас направив усни минимално, не претерав со ништо. Минатата година имав операција на носот, пред се поради отстапување, не можев да дишам, а исто така и поради работа – изјави еднаш Прија за српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Srb VIP (@srbija.v.i.p)

Останати вести од Радио Милева