Радио Милева
Љубов голема

Прија и Филип со страстен бакнеж ја слават љубовта: „Пред пет години и пратив порака на една девојка…“ (фото)

Прија и Филип со страстен бакнеж ја слават љубовта: „Пред пет години и пратив порака на една девојка…“ (фото)
фото:александра пријовиќ/инстаграм принтскрин

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг, бизнисменот Филип Живојиновиќ, ја слават годишнината од нивната љубов, а тој по овој повод се огласи Филип на социјалните мрежи.

– Пред пет години и испратив порака на една девојка. И оттогаш секој ден. Среќна годишнина мама Александра! Те сакам – и напиша Живојиновиќ на својата сакана, со фотографија што им се допадна на многумина, а ниту Александра не остана покуса:

-Среќна годишнина љубов, те сакам!

Го гледаме како ја бакнува на фотографијата, а овој негов пост предизвика голем број коментари од оние кои го следат на Инстаграм.

Да потсетиме, Пријовиќ минатата година роди син, кој е веќе потпораснато бебенце и се вика Александар.

Останати вести од Радио Милева