Радио Милева

„Преспавци“ во издание какво никогаш не сте ги виделе -Талат е тотално непрепознатлив (фото)

„Преспавци“ во издание какво никогаш не сте ги виделе -Талат е тотално непрепознатлив (фото)
фото:пансион преспав/инстаграм

„Преспавци“ вака или онака се омилени, а возбудата околу и за нив, дополнително расте кога сме во исчекување на 5-тата сезона која е на пат.

Дека тие работат под полна пареа, потврди и Васил Зафирчев, попознат како готвачот Марио, кој на својот Инсатграм објави фотографија заедно со своите колеги „преспавци“ каде се заедно во едно студио за танц и фитнес.

Во описот на истата стои дека се на проба, а на што друго ако не за „Преспав“. Она што е интересно е дека на фотографијата во секојдневно издание и кога не ги играат: Марио, Тони, Исаура и Талат, тие изгледаат доста поразлично, особено Талат кој со брада тешко би го препознале, а исто и Тони.

фото:васил зафирчев/инстаграм

Но, на вчерашната „Златна бубамара“ беа „скоцкани“ од глава до пети, а имаа и зошто.

Екипата на „Преспав доби не една, туку две награди, за ТВ проект на годината, а пак уште една награда замина на рецепција, односно во рацете на Јелена Јованова која доби награда за актерка на годината.

Откако со право се пофалија на социјалните мрежи, не заборавија да им се заблагодарат на сите поддржувачи.

-Фала на поддршката и љубовта. Фановите на „Преспав“ се најдобри. Се гледаме! – порачаа преку својата фан страница на Инстаграм, а ние можеме да возвратиме дека со нетрпение ги очекуваме повторно во нивното автентично светло.