Радио Милева

Пресликана убавина: Ова е мајката на Лидија Вукиќевиќ (фото)

Пресликана убавина: Ова е мајката на Лидија Вукиќевиќ (фото)
фото:инстаграм/лидија вукиќевиќ

Актерката Лидија Вукиќевиќ се присети на детството и спомените со нејзината мајка, па објави фотографија од неа на социјалните мрежи.

Актерката ги разнежни своите следбеници, кои веднаш коментираа дека неодоливо потсетува на мајка си, а нивната убавина е како пресликана.

„Мајка и времето кога како дете сакав да ги носам сите нејзини фустани и високи потпетици“, напиша Лидија, објавувајќи фотографија од најзначајната женска фигура во нејзиниот живот.


Инаку, за мајката на убавата актерка е познато дека работела како наставник по книжевност во едно училиште во Краљево.