Радио Милева
ѕвездата славеше 36-ка...

Преслава направи роденденска забава за паметење: Пејачката славеше роденден на својот настап во С’лнчев Брег на море (ФОТО)

Преслава направи роденденска забава за паметење: Пејачката славеше роденден на својот настап  во С’лнчев Брег на море (ФОТО)

Една од најомилените бугарски фолк пејачки,  Преслава, го прослави својот роденден на 26 јуни со две забави. Во текот на денот, таа ги собра најблиските роднини и пријатели, меѓу кои и нејзината сестра Ивелина Колева и Софи Маринова, на место каде што можеше да биде присутна и нејзината млада ќерка Паола. Двете заедно ги дувнааа свеќичките на тортата и добија подароци.

Подоцна во вечерните часови, Преслава беше специјален гостин на отворањето на новата сезона на еден клуб во С’лнчев Брег.
Таму, sвездата на „Пајнер продукција“ славеше со своите фанови, на кои таа им се пожали дека многу долго не се виделе заради вонредната епидемиолошка состојба во земјата.


Како и секоја година, овој клуб се покажа како атрактивно место за љубителите на ноќниот живот од цела Бугарија, а меѓу ВИП гостите кои не го пропуштија настанот од сезоната беа неколку колешки на Преслава, манекенката Палома Митева, голем број на познати дизајнери, фотографи, новинари … Домаќините направија роденденската славеничка да се чувствува како вистинска принцеза.

Штом таа излезе на сцената, тие и подарија голема торта, уште поголем букет цвеќиња и отворија огромно шише шампањ за нејзино здравје. Таа, пак, направи забава за која ќе се зборува долго време. Во нејзиниот репертоар немаше песна, која не ја крена публиката. И нејзиниот последен хит „Сиромашен во срцето“ се пееше на бис три пати.

На обете забави, Преслава блескаше во елегантен црвен фустан со манжетна со ракав, а нејзината насмевка и глас ги претвори забавите во незаборавна емоција.

Извор: HotNews.bg
Фото: Антон Нихтјанов – Вибе фотографија/ Преслава – Инстаграм принскрин

Останати вести од Радио Милева