Радио Милева

Преслатка: Погледнете како ќерката на Јана Бурче ужива среде плажа (фото)

Преслатка: Погледнете како ќерката на Јана Бурче ужива среде плажа (фото)

Со првите топли денови и со доаѓање на летото многу јавни личности го искористија поволниот период за да заминат некаде на одмор, да се сончаат на плажите, но и да се освежат од топлото време.

Најголемиот дел од нив заминаа на море и тоа кај нашиот јужниот сосед. Со семејството или пак со пријателите македонските јавни личности си го резервираа својот одмор.

Македонската претставничка на Евровизија 2017 година, Јана Бурческа исто така ужива во топлите денови некаде на плажа, заедно со ќеричката Дона која  за неколку месеци ќе наполни една година.

Јана на својот профил на Инстаграм сподели фотографија од нејзината наслединичка, а малото девојче изгледа како преслатка кукла и се гледа дека одморот и друштвото и годат

Baby Dona + YANK = ♥ Thank you @yank______ @jankova.i 🍀

A post shared by Јана Бурче (@boorche) on

Имено, Јана ја претставуваше Македонија на Евровизија во 2017 година, а пред самиот настап нејзиното тогашно момче, а сега сопруг Александар ја запроси, а пејачката пред широкиот аудиториум откри дека е бремена.

A post shared by Јана Бурче (@boorche) on

A post shared by Јана Бурче (@boorche) on