Радио Милева

Преслатка: Цеца објави никогаш видена фотографија – еве ја како малечка (фото)

Преслатка: Цеца објави никогаш видена фотографија – еве ја како малечка (фото)
фото:цеца ражнатовиќ/инсатграм

Пејачката Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил објави фотографијасоздадена пред повеќе од четириесет години кога беше малечка.

Со оглед на тоа што во последните неколку дена во Србија има ограничено движење заради епидемијата на вирусот корона, за да се забавува, многумина излегоа на памет и создадоа разни предизвици на социјалните мрежи.

Токму еден од овие предизвици беше да објавиме детска слика на социјалните мрежи, а Цеца не пропушти да го прифати предизвикот.

Ражнатовиќ објави фотографија кога била малечка облечена во бело.

„Предизвик прифатен“, напиша Цеца,за фотографијата што најверојатно настанала во родното место.
Таа ги номинираше: Емина Јаховиќ, Ана Николиќ, Маја Беровиќ, како и нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ, да го сторат истото како неа.

Останати вести од Радио Милева