Радио Милева

Преполовена: Водиртелката на „Сложувалка“ ослабе 20 килограми на 6 месеци по породувањето (фото)

Преполовена: Водиртелката на „Сложувалка“ ослабе 20 килограми на 6 месеци по породувањето (фото)
фото:принтскрин/јутјуб

Кристина Раденковиќ позираше пред огледалото во кошула и црни широки панталони кои ја истакнаа нејзината витка фигура.

– Беа потребни „само“ 6 месеци за минус 20 килограми – добро, додаде дека започна да тренира само 40 дена по породувањето.

– Контактирајте ме со прашања и предлози, само за да кажам дека јадам сè, не јадам слатки затоа што не ги сакам, дојам, почнав лесно да тренирам по 40 дена породување, пицата е на менито секој втор ден. Мислам дека тежината оди природно … Работам уште од третиот месец на бебето, така што има и тоа удел, напиша Кристина.

Останати вести од Радио Милева