Радио Милева

„Предизвикот прифатен“: Жените од цел свет објавуваат црно-бели фотографии, а тоа го направија и многу наши познати Македонки – еве што значи… (фото)

„Предизвикот прифатен“: Жените од цел свет објавуваат црно-бели фотографии, а тоа го направија и многу наши познати Македонки – еве што значи… (фото)
фото:принтскрин/лила филиповска/инстаграм

Кампањата насловена „woman supporting woman“ ги полни профилите на Инстаграм. Измининатите неколку дена сигурно сте забележале црно-бели фотографии од жени, повеќето познати, но и непознати.

Сите вакви фотографии кои сте ги виделе, е поддршката која жените си ја даваат една на друга.

„Го сакам овој едноставен начин за издигнување една на друга, благодарам што ме номинираше, напиша моделот Синди Крафорд.

Примесата на „предизвикот е прифатен“ трендот е тоа што овие фотографии ја промовираат моќта на жените, а со номинирањето една со друга си даваат меѓусебна  поддршка.

Досега 4 милиони фотографии се аплодирани со хаштагот # ChallengeAccepted#, но уште многу повеќе се појавија и без истиот.

Многу од познатите дами во светот го прифатија предизвикот, објавија своја црно-бела фотографија, но исто така ги номинираа своите колешки и пријателки. Меѓу нив беа: Клои Кардашијан, Кери Вашингтон, Џенифер Гарнер, Кристен Бел, Ева Лонгорија, кои помогнаа оваа кампања да се рашири.

И нашите познати Македонки се во чекор со она што го прават познатите припаднички на понежниот пол.
Па така,  меѓусебно  почнаа да се предизвикуваат: Тамара Тодевска, Лила Филиповска, Катарина Ивановска, Тијана Дапчевиќ, Јелена Јованова, Викторија Лоба…

Во продолжение погледнете го моќниот женски црно бел свет на нашите дами:

 

View this post on Instagram

 

Challenge accepted @tijana.dapcevic @katarina_ivanovska @milaarsovska ❤️ #womenempowerment #womensupportingwomen

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

фото:катарина ивановска/принтскрин/инстаграм

 

View this post on Instagram

 

#challengexepted @bokica_star_wellness_sport

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

 

View this post on Instagram

 

@andjelkap #challengeaccepted @krijanica #ženaženi ?

A post shared by Jelena Jovanova Official (@jelenajovanovaperic) on

Останати вести од Радио Милева