Радио Милева
има и претставници од Македонија

Пред самото финале се менуваат правилата во „Ѕвездите на Гранд“ – еве кој го бира победникот

Пред самото финале се менуваат правилата во „Ѕвездите на Гранд“ – еве кој го бира победникот
фото: М. Васовиќ/рас србија

Пејачката и членот на жири, Марија Шерифовиќ откри детали за финалето на „Ѕвездите на Гранд“ кое ќе се случи на 26 јуни.

„Се радувам што оваа година има нови правила, победникот ја бира публиката со СМС пораки“, изјави Марија, па продолжи:

„Малку е глупаво да коментирам, жирито го препознава квалитетот на кандидатите кои се кај мене, тоа се квалитетни пејачи. Кај мене ништо не се промени. Јас сум на распуст до пролет следната година. Драго ми е за колегите кои започнаа да работат. По финалето на 26 јуни имаме колективен состанок, па ќе видиме што ќе се случи. Вистина е се она што луѓето го гледаат, а кога ќе дојде до коментари никој тоа не го сфаќа лично. Можеби ќе се случи некој нешто да сфати лично, но ние се дружиме на секоја пауза“, вели Шерифовиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ZVEZDE GRANDA (@zvezde_granda_2021_)

Инаку, финалето ќе биде на 26 јуни, а ќе има учесници од Македонија, Босна и Херцеговина, Црна Гора.

Останати вести од Радио Милева